Zanim zrobię tatuaż - na co zwrócić uwagę?

Tatuaże stają się coraz popularniejsze. Mimo to cały czas w wielu miejscach pracy mogą być nieakceptowane. Najwięcej zależy od tego, co przedstawia tatuaż. Niezbyt cenione mogą być tatuaże przedstawiające nasze poglądy (religijne, polityczne) czy imiona partnerów życiowych. Są to bowiem rzeczy, które mogą się zmienić, a wręcz w pewnych przypadkach nawet powinniśmy zostawić sobie wolną furtkę na ich zmianę. Nie wszystko bowiem w co wierzymy dzisiaj może się okazać właściwe za chociażby kilka lat. To naturalny proces rozwoju człowieka.
Nie chce tutaj narzucać takiego myślenia, niemniej jednak w opinii większości sprawa tak właśnie wygląda, stąd takie tatuaże mogą nie być najlepszym pomysłem, jeśli chociażby staramy się o pracę w dziale sprzedaży, gdzie nasze tatuaże mogą urazić poglądy innych osób.
Robiąc dziarę warto zdać sobie sprawę, że jest to coś na całe życie. Są oczywiście metody usuwania tatuażu, ale są one drogie i nie gwarantują całkowitego sukcesu. Szczególnie żółty barwnik jest praktycznie niemożliwy do usunięcia.
Nie mam zamiaru jednak zniechęcić do tatuażów. Ich permanentność to główna wada, ale też jeszcze większa zaleta. Dzięki temu możemy wyrazić w sobie to stałe, niezmienne, co jest elementem nas, naszej tożsamości. Nie bez powodu tatuaże występowały już na długo zanim przeszły do kultury masowej. Były obecne chociażby w wojsku czy w zakładach karnych. Występowały przede wszystkim jako element tożsamości, który będzie dożywotnim stygmatem przynależności np. do marines.
W dzisiejszej kulturze masowej tatuaże najczęściej nie są tyle elementem tożsamości całej grupy, co stanowią o tożsamości konkretnego człowieka. Dobrze jest mieć to na uwadze i na tatuaż wybrać faktycznie to, co ma i będzie miało dla nas nieodzowną wartość. W pierwszej chwili może się wydawać, że imię dziewczyny czy poglądy polityczne mogą być takimi rzeczami. Czy jednak faktycznie są one niezmienne i zależą wyłącznie od nas? I czy jesteśmy pewni, że mamy rację? Warto zawsze takie pytania sobie zadać, jeśli myślimy poważnie nad tatuażem.
Przejdźmy teraz do konkretów. Ile kosztuje tatuaż? Najwięcej zależy od wielkości i skomplikowania. Najtańsze tatuaże w Polsce to koszt od 100 do 300 zł. Będą to jednak małe, najprostsze wzory w najdogodniejszych miejscach na skórze. W takim wypadku też trzeba zachować dużą ostrożność, aby wybrany tatuażysta nie okazał się amatorem, który tylko nasze ciało oszpeci. Za profesjonalizm, a co za tym idzie często renomę trzeba zapłacić więcej. Droższe będą też tatuaże na w niewygodnych miejscach, takie jak żebra czy pachwiny. Więcej też zapłacimy za tatuaż kolorowy niż wykonane wyłącznie z czarnego tuszu. Wreszcie, znaczenie ma też to czy tatuaż będzie wybrany z szablonu czy też tatuażysta ma dla nas specjalny wzór zaprojektować. Na koniec, im większa szczegółowość tym cena znowu idzie w górę. Dobrym przykładem tego są tatuaże przedstawiające ciało ludzkie jako skomplikowaną maszynę ( tzw biomechanical ). Stworzenie takiego tatuażu na np. całej powierzchni pleców wyniesie nawet 30 tys zł.
Bardziej przyziemnie, ile kosztuje tatuaż rękaw? Cały rękaw to koszt najczęściej od 2 tys w górę. Cały koszt będzie podzielony na kilka sesji, każda wręcz powinna kosztować co najmniej 500 – 600 zł.
Nie jest możliwe stworzenie takiego tatuażu za pierwszym razem, chociażby z takiego powodu, że skóra zacznie się buntować po pewnym czasie i nie będzie chciała wchłaniać tuszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here