Kurs spadochronowy

Osoby, które decydują się na różnego rodzaju szkolenia, powinny przed skorzystaniem z nich, dowiedzieć się jak ogólnie będzie taka nauka przebiegać i co z samego kursu wyniosą. Dotyczy to zarówno szkoleń obejmujących zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na organizację kursów trudnych, wymagających pewnych umiejętności, przykładem może być kurs spadochronowy.

Etapy po etapie – czyli jaki przebieg ma nauka skoków spadochronowych

Oczywiście, żeby zacząć jakikolwiek kurs to trzeba się na niego zapisać. Warto przejrzeć najpierw dostępne szkoły, które oferują kurs spadochronowy. Najlepiej, jeśli jest to blisko miejsca naszego zamieszkania lub w dogodnej dla nas lokalizacji. Istotne są także opinie osób, które już wcześniej korzystały z usług danej firmy.

Rozpoczęcie kursu zazwyczaj wiąże się najpierw ze zdobyciem wiedzy teoretycznej, dotyczącej wszystkich procedur, zasad, otoczenia i zachowania zarówno instruktora, jak i kursanta. Teoria podczas kursu spadochronowego obejmuje przede wszystkim takie zagadnienia, jak: aerodynamika, bezpieczeństwo, sprzęt i jego wszystkie elementy, prawidłowe ułożenie sylwetki podczas lotu. Bardzo często ta część nauki poparta jest nagraniami i doświadczeniami samego instruktora.

Ostatni etap to zajęcia praktyczne, które pozwolą na zdobycie najważniejszych umiejętności dotyczących samych skoków. Są to przede wszystkim skoki wykonywane przy asekuracji instruktora. Pierwsze skoki są oddawane w towarzystwie dwóch nauczycieli, później z jednym. Podczas zajęć praktycznych kursant uczy się jak prawidłowo wykonać skok, ułożyć ciało, otworzyć spadochron, wylądować. Każdy kurs spadochronowy kończy się egzaminem.

Kurs spadochronowy – szkolenie AFF

Szkolenie AFF (z ang. Accelerated Free-Fall) to tak zwany przyspieszony kurs swobodnego spadania, który jest obecnie najpopularniejszą formą kursu. Jest to rodzaj szkolenia, który pozwoli w krótkim czasie nauczyć się samodzielnego skakania ze spadochronem. Polega to głównie na opóźnionym otwarciu spadochronu podczas wykonywanego skoku.

Kurs AFF jest popularny, ponieważ samo szkolenie nie jest długie, a daje bardzo dużo satysfakcji i pozytywnych wrażeń. Dla wielu kursantów to właśnie adrenalina jest tym, co motywuje ich do rozpoczęcia takiego szkolenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here