klocki

Klocki to jedne z ulubionych zabawek dzieci w każdym wieku. Po pewnym czasie liczba kompletów, które są w domu, sprawia, że nie jesteśmy w stanie zapanować nad bałaganem; mniejsze elementy się gubią, a dzieci przestają się interesować zestawem, który jest niekompletny. Z pomocą przychodzą nam akcesoria do przechowywania zabawek typu pudełka na klocki pomagające zaprowadzić w pokoju malucha porządek i zapobiec uszkodzeniom tych zabawek.

Pudełka na klocki – plastikowe czy z płótna

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów pudełek i organizerów na zabawki, które można dopasować w zależności od potrzeb, liczby dzieci, miejsca w domu czy nawet stylizacji pokoju dziecięcego. Wśród wielu modeli pojemników do przechowywania klocków najpopularniejsze zdają się być plastikowe i tekstylne pudełka.

  • pudełka z plastiku – to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań dla przechowywania klocków. Są one dostępne w różnych pojemnościach oraz wariantach kolorystycznych. Dzięki atrakcyjnym motywom dziecko będzie chętniej sprzątało po sobie zabawki. Wiele modeli posiada zamykane wieczka, uchwyty czy kółeczka ułatwiające transport cięższych klocków. Można je też ustawić jedno na drugim, co zaoszczędzi przestrzeń w pokoju dziecka. Warto jednak zainwestować w wysokiej jakości tworzywo, które będzie wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Należy też pamiętać, aby w przypadku korzystania z plastikowych pudełek przez małe dzieci, aby te pojemniki miały odpowiednie atesty bezpieczeństwa.
  • pojemniki z płótna – tekstylne pudełka są doskonałym miejscem do przechowywania drobnych rzeczy jak klocki. Ich różnicowanie pod kątem kolorystyki i stylu wykonania sprawia, że są konkurencyjną opcją dla pojemników plastikowych. Istotny jest również fakt, że są bezpieczniejsze od swoich odpowiedników ze sztucznych tworzyw. Ich lekkość i wytrzymałość sprawia, że w razie potrzeby można je przenosić z pokoju do pokoju, większość z nich posiada także boczne uchwyty. Dzięki temu można zachęcić dziecko do samodzielnego sprzątania po zakończonej zabawie. Ułatwiają sprawną segregację kilku zestawów klocków, a możliwość zakupu pudełek z pokrywką sprawia, że dodatkowo zabawki nie będą się kurzyć.

Wielkość ma znaczenie

Jeśli chodzi o wybór miedzy kilkoma mniejszymi pojemnikami lub jednym większym kontenerem na wszystkie klocki i zabawki, warto jednak postawić na pierwszą opcję. Jedno duże pudło nie jest zbyt funkcjonalnym rozwiązaniem: choć bałagan nie będzie może panował na podłodze, jednak umieszczenie wszystkich zestawów w jednym miejscu nie ułatwi utrzymania wśród nich porządku. Kilka małych pudełek na klocki sprawi, że dziecko będzie chętniej do nich zaglądało, a samo sprzątanie może stać się częścią zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here