Zarobki naszych sportowców

Sportowcy źle nie mają. Takie przynajmniej wrażenie odnoszą ich fani. Skąd takie przypuszczenia? Przede wszystkim z szeroko komentowanych zarobków niektórych z nich. W Polsce zdecydowanie najpopularniejszym sportem jest piłka nożna. Trochę przypadkiem zbiega się to z horrendalnymi zarobkami niektórych członków reprezentacji narodowej. W efekcie kibicom także innych dyscyplin może się wydawać, że uczestnicy obserwowanych przez nich zmagań też nie mają powodów do narzekania na otrzymywane pensje. Nic jednak bardziej mylnego. Wystarczy pochylić się na tym, ile zarabia skoczek narciarski? Gdy wygrywa, może liczyć na kilka pokaźnych sum. Jednak dla takich sportowców sezon trwa niezbyt długo, a zwycięstwo nie jest przecież czymś pewnym. Ciekawym przykładem są także siatkarze. Ostatnio zdobyli mistrzostwo świata i faktycznie z tego tytuły każdy z nich otrzyma pokaźną sumkę. Jednak takie prerogatywy zdarzają się rzadko. Na co dzień natomiast uprawianie zawodowego sportu to ciężka praca, za którą niestety nie zawsze jest godziwa płaca.

Następcy Małysza, Kurka czy Lewandowskiego? Chyba każdy Polak życzyłby sobie więcej takich talentów prosto z Polski. Doświadczeni zawodnicy oraz trenerzy podkreślają jednak, że takich karier nie buduje się w odosobnieniu. Talent i pasja rzeczywiście są sprawą indywidualną, w znacznym stopniu zależną od jednostki. Aby mogły rozkwitnąć, wymagają jednak profesjonalnego zaplecza i odpowiedniego podejścia. Jeden z byłych premierów lubił grać w piłkę, a jednym z flagowych punktów swojej kadencji uczynił budowę boisk dla młodzieży. Taka polityka ma szansę najlepiej przełożyć się na przyszłe sukcesy polskich sportowców. Zamiast zastanawiać się ile zarabia skoczek narciarski i jak można byłoby te zyski powiększyć, lepiej podejść do sprawy wszechstronnie. Zadbać o fachowe zaplecze, dzięki któremu w przyszłości poszczególni reprezentanci kraju będą osiągali lepsze wyniki. Wraz z nimi przyjdą także pieniądze, nie tylko gratyfikacje będące elementem przyznawanej nagrody, ale również kontrakty reklamowe czy propozycje z zagranicznych firm.

Ile zarabia skoczek narciarski to pytanie, które nie wzbudza tyle emocji co dochody piłkarzy kopiących piłkę po boisku. Mimo to dochodom poszczególnych sportowców powinni przyjrzeć się zwłaszcza ludzie odpowiedzialni za promocję sportu oraz popularyzowanie aktywności fizycznej wśród obywateli. Nie ulega bowiem wątpliwości, że silną motywacją do działania dla wielu osób są właśnie pieniądze. Potrzebują ich także ludzie uprawiający sport zawodowo. Z powodu bardzo dobrych zarobków piłkarzy, o jakich krąży wiele legend, to właśnie na tę dyscyplinę stawia tak wielu młodych ludzi. Ich rodzicom też się podoba, że pociechy wybierają sport prestiżowy oraz dochodowy. Szkoda tylko, że piłka nożna pod tym względem tak bardzo odbiega od innych, często o wiele trudniejszych oraz ambitniejszych dyscyplin sportowych. Te ostatnie skorzystałyby na dofinansowaniu, choć jak podkreślają ludzie z nimi związani, nawet nie marzą o zarobkach iście piłkarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here