Ile zarabia operator cnc

Zanim przystąpimy do pracy jako operator cnc musimy zrobić specjalny kurs, który trwa od 30 do 50 godzin.
Koszt takiego kursu to około 1800 złotych, a jego zakończenia możemy spodziewać się po 4-5 dniach.
Zawód operatora cnc jest bardzo popularnym zawodem, a na rynku pracy możemy spotkać wiele ofert pracy dla operatorów maszyn cnc.
W tym zawodzie zadania pracownika są uzależnione od konkretnej firmy, w której jest on zatrudniony i stanowiska, na którym sprawuje on swoją pracę.
W zakresie zadań operatora maszyn cnc jest:
-ustawianie i mocowanie narzędzi
-zadbanie o odpowiednią jakość elementów, które wykonuje, bieżąca kontrola pracy maszyny
-ustawianie właściwych narzędzi w magazynie obrabiarki
-serwisowanie obrabiarki cnc oraz jej diagnostyka.
Ile zarabia operator cnc?
Mediana płac na stanowisku operatora cnc to 3900 zł brutto, co oznacza, że połowa pracowników zarabiała poniżej, a połowa – powyżej tej kwoty.
Dzięki postępowi technologi tradycyjne obrabiarki i tokarki wychodzą z użytku i są one zastępowane przez urządzenia sterowane numerycznie.
I właśnie dzięki temu postępowi w przemyśle produkcyjnym operatorzy maszyn cnc mają łatwiej zdobyć pracę.
Zarobki operatorów cnc mogą się różnic w zależności od uprzemysłowienia regionu czy też wolnych etatów na te stanowisko w okolicy. Znaczenie ma również staż operatora, wiadomym jest, że pracodawcy szukają pracowników doświadczonych, rzetelnych i pracowitych. Jeśli myślimy o większych zarobkach warto pomyśleć o wyjeździe za granicę do Niemczech, Francji, Holandii, Hiszpanii czy Belgii tam stawka godzinowa dla operatorów maszyn cnc jest znacznie większa, a potrafi ona sięgać aż 20 euro na godzinę.
Jeśli jednak zdecydujesz się na pracę jako operator maszyn cnc warto najpierw zdobyć trochę doświadczenia w kraju.
Doświadczenie na tym stanowisku pracy odgrywa bardzo dużą rolę ze względu na odpowiedzialność. Zaczynający operator cnc świeżo po kursie może spodziewać się wynagrodzenia w wysokości około 3000 złotych miesięcznie, jednak wraz z rosnącym doświadczeniem będą rosły również nasze zarobki.
Operator maszyn cnc jest zawodem przyszłości i warto zastanowić się nad zrobieniem tego typu kursu mimo jego ceny.
Ludzie pracujący w tym zawodzie za granicą chwalą sobie zarobki i warunki pracy, które tam obowiązują.
Operator maszyn cnc zarabia często więcej od innych tego typu pracowników na przykład elektryk po technikum zarabia coś koło od 2500 zł do 2800 zł wiadomym jest, że w przypadku elektryków stawka również rośnie wraz ze stażem. Wracając do pracy za granicą należy również wspomnieć o tym, że operatorom w Niemczech proponowane są również pakiety socjalne i wiele innych bonusów. Wyjeżdżając do pracy za granicę należy również zadbać o znajomość języka, szczególnie w zakresie naszej pracy ponieważ jest to niezwykle ważne dla pracodawców.
Nieważne czy będziemy pracować na hali produkcyjnej czy w małym zakładzie stawka dla operatora maszyn cnc zawsze będzie dość duża.
Biorąc pod uwagę czas trwania kursu i jego cenę można śmiało stwierdzić, że zarobki operatorów maszyn cnc są dość wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here