Zarabianie na blogu - czy może zastąpić pracę?

Zarabianie za pomocą blogów staje się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Jedni twierdzą, że są to groszowe sprawy, natomiast drudzy, iż pisanie blogów może bez problemu zastąpić normalną pensję. Na czym polega zarabianie na blogach i ile tak naprawdę można się na tym dorobić?

W jaki sposób zarabia się na blogu?

Pieniądze są naliczane głównie za wysokość aktywności na stronie oraz ilość kliknięć w umieszczone reklamy. Zwykle działa to na zasadzie umowy z Google AdSense. Udostępniamy określoną powierzchnię strony swojego bloga jako miejsce wyświetlania reklam, a w zamian za to otrzymujemy wynagrodzenie.

Ile można zarobić na blogu?

Ze względu na sposób, w jaki są naliczane stawki, wysokość wynagrodzenia jest ściśle uzależniona od ilości osób odwiedzających stronę. Im bardziej popularny jest blog, tym większe kwoty można na nim zarobić. Oprócz ilości odwiedzających, dużą rolę odgrywa także odpowiednie dopasowanie wyświetlanych treści do tematyki strony. Im trafniejsze produkty i usługi są reklamowany – tym większe zainteresowanie wzbudzają bannery. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, prowadząc bloga można zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Jak stworzyć blogi, które będą przynosiły realne zyski?

Chcąc zacząć zarabiać na blogach najbardziej potrzebna jest kreatywność oraz bycie otwartym na nowe trendy. Moda stale się zmienia, dlatego, aby znaleźć jak najwięcej odbiorców, trzeba wbić się w popularną tematykę. Tworząc wpisy, których aktualnie poszukują tysiące ludzi w całej Polsce, bardzo szybko znajdziemy wiernych fanów oraz przelotnych odwiedzających.

Druga opcja jest bardziej przyjemna, lecz wymaga więcej czasu i cierpliwości. Należy stworzyć bloga zgodnego ze swoimi zainteresowaniami i skrupulatnie go prowadzić. Niestety, im mniej popularne hobby, tym trudniej będzie nam zdobyć czytelników. Czasem zdarza się, że mija kilka lat, nim strona zacznie zyskiwać zadowalającą ilość odwiedzin.

Mam już blogi i co dalej?

Jeśli jesteś właścicielem jednego lub więcej blogów, warto obserwować ilość wejść. Ważna jest kontrola statystyk, by zobaczyć, które wpisy przyciągają więcej ludzi i móc iść w danym kierunku. Swoją stronę można również reklamować na różnych portalach np. za pośrednictwem Facebooka. Należy jednak unikać uporczywego SPAMu, gdyż zwykle przynosi on odwrotny efekt i zamiast przyciągać ludzi na naszą stronę, zwyczajnie do niej zniechęca.
Dobrym pomysłem jest również udzielanie się na grupach i forach tematycznych, na których ludzie nawzajem wymieniają się swoją twórczością.

Grunt to się nie poddawać!

To ile można zarobić na blogu jest również zależne od osobistej determinacji. By móc zarobkiem z bloga zastąpić swoją wypłatę trzeba być cierpliwym i skutecznym w działaniu. Nie powinno się stawiać wszystkiego na jedną kartę, gdyż początki mogą być naprawdę bardzo trudne. Ważne jest, aby nie zniechęcać się, kiedy nasze pierwsze strony nie będą przyciągały rzeszy fanów. Prócz powyższych czynników, dużą rolę odgrywa również poprawność językowa oraz odpowiedni dobór grafiki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here