Zadbaj o zdrowie

Od pewnego czasu możemy zaobserwować stające się coraz powszechniejsze trendy zdrowego stylu życia oraz dbania o swoją sylwetkę. Każdego dnia coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z siłownią. Dzięki mediom masowego przekazu, niemalże cały czas docierają do nas różne inspiracje sportowe, pochodzące od gwiazd, celebrytów, sportowców oraz naszych znajomych.
Jeżeli w twoim życiu zapanowała monotonia, nie czujesz się dobrze w swoim ciele lub po prostu szukasz nowego sposobu na spędzenie wolnego czasu to siłownia jest miejscem wprost stworzonym dla ciebie. W dzisiejszych czasach, gdy na siłownie uczęszcza większa liczba osób niż kiedykolwiek wcześniej, nie musisz obawiać się, że nie będziesz tam pasować. Rozpoczynając interesowanie się treningami na siłowni oraz zdrowym odżywianiem wkroczysz na nieodkryte przez ciebie dotychczas ścieżki.
Nie każdy został obdarzony przez los szybkim metabolizmem, zgrabną i smukłą sylwetką. Jeżeli nie miałeś większego kontaktu ze sportem od czasów szkoły, a sposób twojego odżywiania jest daleki od doskonałego, zadbaj o swoje zdrowie już dziś i zainteresuj się tym tematem.
Dzięki treningom na siłowni nie tylko poprawi się twój stan zdrowia. Aktywność fizyczna również podniesie twoją koncentracje, zdolność kojarzenia faktów oraz sprawność mózgu. Twoje życie stanie się ciekawsze a dzięki nowemu zajęciu będziesz mieć okazję poznać nowych interesujących ludzi. Jeżeli twoim problemem jest brak pewności siebie, trudność w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi lub wydajesz się sobie nieatrakcyjny to dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie pracy nad twoją sylwetką.Gdy po pewnym czasie zobaczysz rezultaty twoja pewność siebie oraz ogólne zadowolenie wzrośnie wielokrotnie. Wraz z upływem czasu, nie tylko ty będziesz dostrzegał efekty. Kiedy ujrzą to też twoi znajomi, od razu będziesz inaczej odbierany przez ludzi.
Załóżmy, że zdecydowałeś się, że rozpoczniesz treningi. Jednak zastanawiasz się, jak się do tego powinieneś zabrać. Jeżeli od zawsze byłeś chudy i nawet po okresach żywienia się śmieciowym jedzeniem miałeś problem żeby przytyć sprawdź jż teraz ile kalorii na masę powinieneś jeść. Najważniejszą informacją, która jest ci potrzebna na początku swojej przygody z siłownią, jest to, że nie tylko trening jest istotny, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Szczególnie w przypadku osób mających problemy z nabraniem masy. Poza tym, musisz pamiętać, że rozpoczynając pracę nad swoim ciałem, zależy nam na budowaniu masy mięśniowej a nie tkanki tłuszczowej. Zastanawiasz się pewnie jak w takim razie możesz mieć na to wpływ.
Odpowiedź jest prosta, poza ciężkimi treningami, które powinny opierać się na globalnych ćwiczeniach wielostawowych takich jak np. przysiad i martwy ciąg, równie istotne jest poznanie swojego utrzymania kalorycznego. W tym celu możesz użyć łatwo dostępnych przez internet kalkulatorów BMR, dzięki którym będziesz wiedział ile kalorii na mase, ile na utrzymanie twojej wagi oraz ile powinieneś jeść jeżeli będziesz chciał ewentualnie schudnąć.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarobki wójta
Następny artykułNa poddasze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here