Prawo jazdy kat. a

Chcesz wybrać się do szkoły jazdy, ale nie masz pewności, ile kosztuje prawo jazdy kat a? Większość szkół posiada swoje strony internetowe, na których z pewnością można znaleźć cennik usługi, jaką jest zrobienie prawa jazdy. Często jest jednak tak, że nie mamy większego wyboru szkoły nauki jazdy dlatego zapisujemy się do pierwszej lepszej nie sprawdzając cen u innych instruktorów. Warto również zwrócić uwagę, że wielu instruktorów działa prywatnie i często nie reklamują się. Dlatego też możemy o nich nie usłyszeć, przez co przepada nam okazja na zrobienie prawa jazdy w niższej cenie. Warto dowiedzieć się czy w miejscowości, w której mieszkamy bądź w najbliższej okolicy jest ktoś taki. Jeśli nie trzeba poszukać dobrej szkoły nauki jazdy, która jednocześnie nie zawyża cen, a ich sposób kształcenia nowego kierowcy jest skuteczny i odpowiedni. Dlatego też należy porównać ceny, sprawdzić co bardziej się nam opłaca. Może zdarzyć się tak, że tańsza szkoła jazdy znajduję się dalej niż byśmy chcieli. Warto jednak wtedy przekalkulować czy mimo dojazdów nie będzie się to nam bardziej opłacało.
W internecie, jak już wcześniej wspomniałam, istnieje wiele różnych szkół nauki jazdy. Ich ceny oczywiście też się różnią. Na przykład w Akademi Dobrej Jazdy we Wrocławiu prawo jazdy kat. a kosztuje dokładnie 1450 złotych. Jest to dobra oferta, w której kursant ma zapewnione wszystkie potrzebne rzeczy do realizowania kursu takie jak: rękawice, kask, nakolanniki oraz zbroję. Ponadto szkoła oferuje motocykle o różnej mocy silnika, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
W Opolu w Centrum Szkolenia Kierowców D-H cena jest trochę niższa, jest to 1399 złotych, a ośrodek ten przewiduje różne zniżki. Zniżka obejmuje na przykład studentów oraz osoby, które na kurs przyprowadzą drugą osobę. Więc jeśli posiadacie znajomego, który również chciałby uzyskać prawo jazdy kat. a, jest to świetna opcja.
W Warszawie cena kursu jest wyższa od wymienionych powyżej. Szkoła jazdy Imola oferuje ten kurs w cenie 1550 złotych. Plusem jest możliwość przeprowadzenia darmowej jazdy próbnej. Można wtedy zapoznać się z instruktorem i motocyklem. Jest to świetna opcja żeby sprawdzić dany ośrodek przed rozpoczęciem faktycznego kursu.
Czas na Autodrive w Poznaniu. Cena kursu jest najniższa ze wszystkich wcześniej wspomnianych. Jest to 1300 złotych. W cenie kursant otrzyma również płytę z testami, co na pewno pomoże przy zdaniu egzaminu i nie wymaga dodatkowych opłat za tego typu przykładowe pytania egzaminacyjne. Istnieje również możliwość korzystania z programu testowego na terenie ośrodka, co też jest dobrym rozwiązaniem i na pewno pomaga w skupieniu się na odpowiadaniu na pytania.
Ceny zrobienia kursu prawa jazdy kat. a wahają się od 1300 złotych do 1550 złotych. Jest to standardowy cennik, a co za tym idzie ceny nie będą przekraczać 1600 złotych. Oczywiście zdarzają się szkoły, które będą miały wyższe ceny, a co za tym idzie lepszy sprzęt i więcej udogodnień. Mimo wszystko są to przyzwoite opłaty. Trzeba jednak pamiętać, żeby sprawdzić Ośrodki Szkolenia Kierowców zanim się do jakiejś zapiszemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here