Jak stracić zbędne kilogramy

Chęć posiadania atrakcyjnej sylwetki jest często bardzo silnym motywatorem. Niestety nie zawsze udaje się osiągnąć efekty tak szybko i łatwo, jak tego oczekujemy. Przedstawiamy wiec kilka wskazówek, które pomogą każdej osoby starającej się pozbyć zbędnych kilogramów.

Wytwórz ujemny bilans kaloryczny

Utrata masy ciała nigdy nie przebiega liniowo. Kiedy redukujesz kalorie, możesz na przykład szybko tracić wagę przez pierwsze kilka tygodni, a potem coś się zmienia. Jesz tyle samo kalorii, ale tracisz mniej lub w ogóle nie tracisz na wadze. Dzieje się tak, ponieważ kiedy tracisz wagę, tracisz wodę i tłuszcz, co sprawia, że zwalnia metabolizm. Tak więc, aby stale chudnąć, musisz stopniowo zmniejszać kalorie w swojej diecie. Warto przy tym pamiętać, że kaloria nie jest równa kalorii. Na przykład spożycie 100 kalorii z syropu klonowego o wysokiej zawartości fruktozy może mieć inny wpływ na twoje ciało niż spożycie 100 kalorii pochodzących z brokułów. Dieta odchudzająca wymaga porzucenia przynajmniej znacznej części kalorycznej żywności, która nie zaspokaja apetytu (np. słodycze). Najważniejsze jest jednak to, aby zawsze znajdować się na ujemnym bilansie kalorycznym, tzn. spalać więcej kalorii w trakcie określonego okresu niż zjadać.

Pij więcej wody

Picie większej ilości wody – szczególnie przed posiłkiem – może pomóc nam poczuć się pełniejszym, tym samym pomagając najeść się wcześniej i spożyć mniej kalorii. Niestety wiele osób nie zwraca uwagi na to, co pije, dostarczając nieświadomie kolejne porcje kalorii.  Zastąpienie soków owocowych, napojów gazowanych, a nawet herbaty i kawy wodą sprawia, że możemy zaoszczędzić nasz zapas kalorii na jedzenie, dzięki któremu możemy się najeść i dostarczyć organizmowi ważnych mikroelementów. Najważniejsza wskazówka: zawsze trzymaj przy sobie butelkę z wodą. Na początku może to wydawać się trudnym nawykiem, ale jest zaskakująco łatwe do utrzymania, gdy masz pod ręką napój o zerowej kaloryczności przez całą dobę.

Pamiętaj o treningu

Istnieją dwa główne rodzaje ćwiczeń: trening cardio i trening siłowy. Oba z nich spalają kalorie, różnica polega na tym, że podczas gdy cardio spala dużo kalorii podczas samego wysiłku, natomiast trening siłowy spala kalorie również na długo po treningu. Wynika to z faktu, że trening siłowy buduje mięśnie, a mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz podczas wykonywania codziennych zadań. Krótko mówiąc, im więcej posiadasz mięśni, tym więcej kalorii spalasz, nawet gdy stoisz w miejscu. Trening siłowy może wydawać się zniechęcający, ale naprawdę przynosi efekty. Niekoniecznie musisz się jednak decydować na chodzenie na siłownie – równie dobrze możesz się skupić na treningach w domu lub w parkach kalistenicznych. Najważniejsze jest dostarczanie mięśniom bodźca.

Dieta pudełkowa – najszybszy sposób na schudnięcie?

Dieta pudełkowa

Innym, znacznie prostszym sposobem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest podjęcie współpracy z cateringiem dietetycznym. Dieta odchudzająca przygotowywania przez profesjonalistów, których można znaleźć na stronie Dietly odciąża nas z konieczności gotowania i pozwala na skupienia się na innych rzeczach, podczas gdy waga będzie stopniowo spadała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here