Ile kosztuje żółw?

Co prawda, marzeniem większości dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym jest kociak albo psiak, jednak od pewnego czasu można zaobserwować rosnącą popularność także innych zwierzaków, na czele których znajdują się żółwie. Korzyści z posiadania żółwia jest wiele – mało je, nie trzeba go wyprowadzać na spacery, a przede wszystkim – jest to zwierzak długowieczny, który w zależności od gatunku, może być ze swoim właścicielem nawet ponad dwadzieścia lat. Ile kosztuje żółw – jego zakup i późniejsze utrzymanie?

Ile trzeba wydać na zakup żółwia?

Aby mieć pewność, że zwierzę pochodzi z legalnej hodowli, najlepiej jest odwiedzić najbliższy sklep zoologiczny i to właśnie tam poszukać żółwia. Internetowe aukcje nie są najlepszym pomysłem – w ten sposób napędza się jedynie szarą strefę i tak na prawdę nie można w żaden sposób sprawdzić, w jakich warunkach trzymane są zwierzęta. Aukcje internetowe co prawda kuszą atrakcyjnymi cenami, jednak dla spokojnego sumienia lepiej jest wybrać zwierzaka ze sklepu zoologicznego. Koszt zakupu żółwia będzie zależał przede wszystkim od jego gatunku. Na zakup żółwia lądowego trzeba wydać nawet kilkaset złotych (około 400-600). Nieco mniej będzie kosztował żółw wodny, jednak i w tym przypadku będzie to koszt większy niż kilkadziesiąt złotych. Przed planowanym zakupem żółwia warto zdawać sobie sprawę z tego, że pieniądze wydane w sklepie zoologicznym to dopiero początek wydatków związanych z tym zwierzakiem. Miłośnicy żółwi muszą liczyć się z dosyć dużymi wydatkami. Co jeszcze będzie potrzebne do pełni szczęścia takiemu zwierzakowi?

Pozostałe koszty związane z posiadaniem żółwia

Kolejnym całkiem sporym wydatkiem, poza kwestią budżetu przeznaczonego na sam zakup zwierzaka będzie terrarium. Nawet niewielkiemu żółwiowi trzeba zapewnić odpowiednią ilość miejsca, więc lepiej od razu zainwestować w terrarium o dużych wymiarach. Terrarium o pojemności 25 litrów to wydatek przynajmniej dwustu złotych. Im większe terrarium, tym większa cena. W przypadku żółwia konieczny będzie zbiornik o pojemności przynajmniej stu pięćdziesięciu litrów. W tym przypadku jednak da się trochę zaoszczędzić. Wystarczy przeglądnąć internetowe grupy sprzedażowe i dokonać zakupu terrarium oraz jego wyposażenia z drugiej ręki. Dzięki takim działaniom można znacznie obniżyć koszty. Terrarium to nie koniec wydatków, wszak zwierzak nie będzie mieszkał w pustym szklanym pojemniku. Dno zbiornika trzeba wyłożyć specjalną ściółką, nie zaszkodzą także jakieś dodatkowe atrakcje, jak na przykład dedykowana dla żółwia wyspa. Kupując żółwia wodnego albo też wodno – lądowego, należy zapewnić mu również odpowiednią temperaturę wody, a także czystość wody. Wówczas do listy zakupów dopisać trzeba będzie dodatkowo grzałkę do wody oraz wydajny filtr do wody, który będzie w stanie obsłużyć zbiornik o określonej pojemności. Ostatnim elementem wydatków związanych z posiadaniem żółwia będzie pokarm dla niego – w zależności od wielkości opakowania jego cena będzie się wahała w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here