Ile kosztuje farbowanie włosów?

Koloryzacja włosów to jeden z najpopularniejszych elementów oferty każdego salonu fryzjerskiego. Włosy farbują najczęściej kobiety – w każdym wieku, zarówno te młody, którym zależy na zmianie wizerunku, jak i te starsze – które przy pomocy farby próbują ukryć oznaki upływającego czasu. Koloryzacja w salonie fryzjerskim to wydatek rzędu zazwyczaj kilkuset złotych. Dużo tańsze jest farbowanie włosów na własną rękę w domowym zaciszu. Jakie są plusy i minusy każdego z tych rozwiązań i na jaką skalę wydatków należy się przygotować wybierając każde z nich?

Farbowanie włosów w domu

Na to rozwiązanie decydują się zazwyczaj osoby, które mają już jakieś doświadczenie w koloryzacji włosów i równomierne nałożenie farby na włosy nie stanowi dla nich większego wyzwania. W takim przypadku koloryzacja nie jest jakimś dużym wydatkiem. Wystarczy w drogerii czy supermarkecie kupić opakowanie farby do włosów. Ceny poszczególnych produktów zależą od ich marki, a także od marży jaką narzuci sklep, jednak w większości przypadków będzie to wydatek w okolicach kilkunastu bądź kilkudziesięciu złotych przy wyborze prestiżowych produktów. Warto zakupić dodatkowo ochronną folię w postaci kołnierza, tak by podczas farbowania włosów nie ubrudzić sobie ubrania. Jest to zdecydowanie najtańszy sposób na to, aby ufarbować włosy. Osoby, które boją się robić to samodzielnie mogą skorzystać z pomocy doświadczonej krewnej lub przyjaciółki.

Koloryzacja w profesjonalnym salonie fryzjerskim

Ile kosztuje farbowanie włosów w salonie fryzjerskim? Na to pytanie niezmiernie ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ ostateczna cena usługi zależy od bardzo wielu czynników. Należy jednak przyjąć, że w najtańszej opcji będzie to wydatek przynajmniej stu złotych. Najtaniej uda się położyć farbę na włosach korzystając z usług niewielkiego, osiedlowego salony fryzjerskiego. Na o wiele większy wydatek trzeba się będzie przygotować wybierając koloryzację w renomowanym salonie w centrum miasta. Koszt koloryzacji uzależniony jest także od jakości farby, stopnia skomplikowania czy długości włosów. Jak można przypuszczać, położenie jednolitego koloru na krótkich włosach będzie kosztowało o wiele mniej niż balejaż na włosach sięgających do pasa.

Którą opcję jest lepiej wybrać?

W przypadku bardzo ograniczonego budżetu, o wiele korzystniejsza będzie opcja pierwsza – wówczas farbowanie za kilkanaście złotych jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że farba zostanie nałożona nierównomiernie i efekt takiego farbowania okaże się mizerny. Jeżeli komuś zależy na oszałamiającym efekcie, to zdecydowanie powinien umówić się na wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim. W ramach usługi, oprócz nałożenia farby, można liczyć także na poradę w zakresie koloru, który będzie najbardziej odpowiedni do typu urody. Zaczynając przygodę z farbowaniem włosów trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ większość stosowanych produktów do koloryzacji mocno wysusza strukturę włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here