Ile kosztują dredy?

Dredy to specyficzny rodzaj fryzury, który większości kojarzy się z filozofią ruchu Rastafari. Niektórzy też noszą dredy ze względu na specjalne walory estetyczne fryzury oraz aktualną modę. Są też tacy, którzy twierdzą, że dredy to fryzura tylko dla odważnych osób, ponieważ zazwyczaj, kiedy się znudzą jedyne co możemy zrobić, to tylko ściąć włosy wraz z dredami. Nie jest to do końca prawda, gdyż na rynku znajdziemy wiele ogłoszeń osób, które zajmują się rozczesywaniem dredów. Jest to oczywiście długotrwały i żmudny proces, ale nie przekreśla on od razu naszych włosów.
Własnoręczne zrobienie dredów nie jest łatwe. Oprócz grzebienia w ich powstawaniu wykorzystuje się też szydełko. Sam proces tworzenia polega na tapirowaniu pasma włosów za pomocą grzebienia, a następnie na zbijaniu włosów za pomocą szydełka. Im cieńsze szydełko wykorzystamy, tym lepsze jakościowo dredy otrzymamy. Bardziej zbite dredy wyglądają lepiej i dłużej zachowują swój kształt. Inną metodą przygotowywania dredów jest ich ręczne zwijanie (bez użycia szydełka). W odróżnieniu od tych, zbitych szydełkiem, dredy robione bez szydełka są bardziej miękkie, ale i też bardziej sprężyste, przez co łatwiej ułożyć je np. w kok.
Fani tego typu fryzury często zastanawiają się ile kosztują dredy? No cóż nie jest to usługa tania. Sam proces ich powstawania jest niezwykle czasochłonny, wymaga też sporej wprawy wykonującego, i oczywiście dużej cierpliwości osoby, która ma robione dredy. Sam koszt wykonania dredów na włosach długich waha się w granicach od 400 zł do nawet 1 000, czy 2 000 złotych. Wszystko zależy oczywiście od miejsca, gdzie je będziemy robić, a także od doświadczenia specjalisty, czy nawet samej metody wykonywania. Dredy robione tzw. domowymi sposobami są na pewno tańsze, nikt jednak nie zagwarantuje nam, że będą one estetycznie wyglądały i długo się utrzymają. Stan, w jakim będą włosy zależy od umiejętności wykonującego. Najbardziej „luksusowe” dredy powstają w rękach tzw. „dredmejkerów”. Tu niestety trzeba tez liczyć się z luksusową ceną tej sługi. Ile kosztują dredy u dredmejkera? Ceny oscylują nawet w granicach 2 500 złotych, jednak tu oczywiście liczy się też czas wykonania, a to zazwyczaj kilka godzin. Możemy się też udać do specjalistów, którzy w specjalny sposób zadbają o nasze dredy, przedłużając ich żywotność i dobry wygląd. Cena dredów zależy też od tego, czy wykonujemy je na włosach naturalnych, czy syntetycznych. W tym drugim wypadku dochodzą jeszcze koszty przedłużenia /zagęszczenia włosów. Nie są one małe, bo standardowo należy jeszcze doliczyć około 300 – 500 złotych do całej usługi.
Wbrew ogólny przekonaniom, dredy należy myć, a po ich umyciu i dosuszeniu wykonuje się tzw. dokręcenie, czyli szydełkiem naprawiane są dredy, które mogły ulec delikatnemu zniszczeniu w trakcie pielęgnacji. Fachowcy w tej dziedzinie radzą, by po zrobieniu dredów odczekać około jednego tygodnia zanim umyjemy włosy. To pozwoli na ich delikatne zbicie się, co dodatkowo zabezpieczy świeżo wykonane dredy przez ewentualnym zniszczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here