Dowiedz się, jak zabezpieczyć telefon przed usterką

Kupiłeś właśnie nowy telefon i zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby służył Ci jak najdłużej i był w jak najlepszym stanie? Telefon niestety nie jest najtańszym wydatkiem, dlatego wiele osób bardzo stara się na niego uważać, żeby uniknąć zbędnych awarii. Ale to nie zawsze wystarczy. Nowoczesne smartfony są coraz lżejsze i większe, przez co niezwykle łatwo je upuścić. W praktyce wystarczy chwila nieuwagi albo zwykły pospiech, którego w naszym życiu zresztą nie brakuje. Ciągle spieszymy się na autobus, na metro, do pracy czy na zajęcia. Na szczęście istnieją specjalne akcesoria do telefonów, które zagwarantują Ci pełną ochronę przed możliwymi uszkodzeniami. Zobacz, co warto kupić, aby oszczędzić na naprawach lub wymianie telefonu!

Im lepsze zabezpieczenie ekranu, tym mniej wydatków
Ekran to najważniejsza i najbardziej delikatna część każdego telefonu. Nie trzeba się zbytnio natrudzić, żeby go uszkodzić – wystarczy upadek z niewielkiej wysokości albo klucze w kieszeni czy torebce, które pozostawią na ekranie rysy i znacznie utrudnią codzienne użytkowanie. Wymiana ekranu oraz panelu dotykowego to niemały wydatek. Poza tym niezadbany telefon o wiele trudniej jest sprzedać. Dlatego kiedy zależy Ci na uniknięciu przykrych niespodzianek, zainwestuj w specjalne szkło hartowane. To, ile kosztuje szkło hartowane zależy od jego wytrzymałości oraz jakości. Ale w tym przypadku zdecydowanie nie opłaca się oszczędzać – lepsze szkło będzie nam dłużej służyło i lepiej ochroni delikatny wyświetlacz.

Gdzie etui, tam bezpieczeństwo i piękny telefon
Jeśli chcesz, żeby Twój smartfon nawet po kilku latach intensywnego użytkowania wyglądał jak nowy, nie obejdziesz się bez specjalnego futerału. Istnieją przeróżne rodzaje i wzory etui, dlatego bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Czas poznać niektóre z nich:
– kabury – to jedne z najbardziej solidnych futerałów dostępnych na rynku. Najczęściej wykonane są z grubej skóry i można je wygodnie przypiąć do uchwytów przy spodniach oraz paskach. Dzięki temu nasz telefon będzie bezpieczny, a my będziemy mieli do niego łatwy dostęp. Kabury będą idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących fizycznie, ponieważ istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo, że zamknięty w takim futerale telefon może wypaść.
– futerały – chronią smartfona zarówno z tyłu jak i z przodu, ponieważ posiadają specjalną klapkę, która najczęściej jest zamykana na magnes. Futerały wyróżniają się eleganckim wyglądem i możliwością wybrania przeróżnych wzorów oraz kolorów. Niestety nie należą do zbyt solidnych zabezpieczeń – klapka może łatwo się otworzyć, dlatego warto dodatkowo wyposażyć telefon w szkło hartowane.
– etui silikonowe – jedno z najpopularniejszych dostępnych zabezpieczeń. Silikonowe etui najczęściej nie są zbyt drogie. W dodatku posiadają ogromny wybór wzorów oraz kolorów, dlatego często są wybierane przez młode osoby. Przez początkowe miesiące użytkowania sprawdza się bardzo dobrze i chroni telefon przed mechanicznymi uszkodzeniami, ale w tym przypadku także należy pamiętać o szkle hartowanym, ponieważ takie etui zabezpiecza tylko tył telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here