strazak

Praca strażaka z pewnością należy do pracy honorowych. Osoba pracująca na takim stanowisku kojarzy się przede wszystkim z jednostką, mundurem charakterystycznym wielkim czerwonym pojazdem. Jednak jest to coś więcej niż zwykły zawód. Pracując jako strażak pomagamy ocalić ludzkie życie w sytuacjach kryzysowych i tragicznych. Do takiej pracy musimy wykazywać się ogromnym poczucie misji, ponieważ w niektórych momentach nasze życie może być zagrożone. Jak wygląda jednak opcja zatrudnienia? Gdzie poza państwową strażą pożarną możemy znaleźć zatrudnienie jako strażak? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jakie-zatrudnienie-dla-strazaka-praca-jako-strazak-na-umowie-czy-na-dzialalnosci/

Gdzie możemy szukać pracy jako strażak?

Będą to przede wszystkim jednostki straży pożarnej. Dosyć regularnie ogłaszają one nabory na kandydatów chętnych do podjęcia pracy jako strażak. Cały proces kwalifikacyjny oraz wymagania, które musi spełniać przyszły kandydat na to stanowisko znajdziemy w internecie. Pokrótce jednak możemy przypomnij, że Państwowa Straż Pożarna oferuje nam praca na zasadzie wolnego naboru lub poprzez ukończenie specjalnej szkoły średniej czy wyższej. W obu tych przypadkach istotna będzie nasza sprawność fizyczna, wysoka odporność psychiczna oraz wspomniany już wcześniej poczucie misji i zaangażowanie. W przypadku służby kandydackiej każda absolwent kierowany jest przez Komendanta Głównego do dowolnej jednostki na terenie całego kraju. 

Własna działalność gospodarcza – praca strażaka na własny rachunek

Nie również inna forma zatrudnienia wraży około Pożarniczej. Praca w Państwowej Straży Pożarnej nie zawsze oznacza udział w akcję. Jest to instytucja posiadająca swój pion administracyjny. Możemy zajmować się też obsługą techniczną, monitorowanie zagrożeń oraz dbanie o stabilności systemów informatycznych. Posiadające wykształcenie strażackie, doświadczenie oraz uprawnienia możemy prowadzić własną działalność dydaktyczną. Będzie ona polegać na prowadzeniu szkoleń kursów. Będą to nauki z zakresu obsługi gaśnicy, udzielania pierwszej pomocy czy przeprowadzenia ćwiczeń przeciwpożarowych.

Zobacz też: http://www.latawcedmuchawce.pl/strazak-jak-zostac-droga-do-kariery-strazaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here