Zasady związane z reklamą kancelarii adwokackich

Po założeniu kancelarii adwokackiej lub dołączeniu do tej już istniejącej chciałbyś zacząć ją promować, ale nie wiesz, jak to zrobić? Jeszcze na moment się zatrzymaj. Musisz bowiem wiedzieć, że żaden adwokat Poznań nie może się promować w zupełnie oczywisty sposób. Tak naprawdę wolno ci jedynie informować innych o swoich usługach.

Nakazy i zakazy związane z reklamą

Zarówno adwokaci, jak i radcy prawni podlegają pewnym zasadom w związku z reklamowaniem własnych działalności. Jeżeli chcesz, jak najbardziej możesz opowiedzieć innym o swojej kancelarii i wystosować komunikat, w którym podasz najważniejsze informacje na jej temat, jednakże ten przekaz nie może nabrać charakteru czysto reklamowego.

Co to oznacza? Między innymi tyle, że w ogłoszeniach nie wolno ci porównywać się do innych, czyli pisać chociażby o tym, że spośród wszystkich adwokatów Poznań najszybciej załatwiasz sprawy rozwodowe. Nie wolno ci też mówić o miejscach, które zajmujesz (ty lub twoja kancelaria) w różnych rankingach. Niech te informacje pozostaną tajne.

Wszystko jest kwestią wyczucia

Łatwo niestety pomylić zwykły informacyjny komunikat z próbą zareklamowania usług, jednakże w rzeczywistości zwykle czujesz, czy twoja wiadomość ma jakieś drugie dno, czy może jednak jej jedynym celem jest szczegółowy opis twojej działalności. Oczywiście drugi wariant to ten, do którego zawsze powinieneś dążyć. Możesz też podeprzeć się na doświadczeniu innych adwokatów Poznań. Zwłaszcza tych, którzy nieumyślnie przekroczyli cienką granicę między informowaniem a reklamowaniem.

Zasada jest raczej prosta – nie powinieneś podejmować żadnych działań, co do których prawowitości sam masz jakiekolwiek wątpliwości. Nie rób niczego ryzykownego. Czasem lepiej odpuścić sobie dodatkową reklamę, niżeli ryzykować wyrokiem bądź wręcz utratą tytułu zawodowego.

Reklama w Internecie

W dzisiejszych czasach nawet ten zupełnie początkujący adwokat Poznań może jednak o wiele szybciej i łatwiej wypromować swoje usługi niżeli jeszcze kilka lat temu. W tym właśnie pomaga mu… Internet. Nie istnieją bowiem przepisy (przynajmniej na ten moment), które zabraniałyby jakimkolwiek prawnikom stosowania content marketingu.

Wolno ci zatem założyć stronę internetową dla własnej kancelarii i opisać na niej szczegółowo całą działalność. Jest to jedna z lepszych promocji dla każdego typu biznesu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here