Liposukcja laserowa

Zabieg liposukcji jest często proponowany osobom zmagającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i ud. Okazuje się jednak, że odsysanie tłuszczu może być także atrakcyjną ofertą dla osób szczupłych. To dzięki niemu można szybko zlikwidować odporne na ćwiczenia i dietę poduszeczki tłuszczu, które lokalizują się na biodrach, brzuchu lub nogach.

Ewolucja liposukcji

Nad zabiegiem wycięcia tkanki tłuszczowej dyskutowano już w XIX wieku, jednak dopiero w 1960 chirurdzy przeprowadzili rewolucyjny zabieg mający na celu odsysanie tłuszczu z wybranych partii ciała. Dzisiaj liposukcja brzucha jest coraz bardziej dostępna dla wszystkich, którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych. Oczywiście liposukcja cena jest dość wysoka, jednak w porównaniu do zeszłych lat bardziej osiągalna dla osoby przeciętnie zarabiającej. W takim razie ile kosztuje? Liposukcja cena jest uzależniona od miejsca zabiegu i ilości tłuszczu do odsysania. Jeżeli chodzi o liposukcję brzucha może wynieść około ośmiu tysięcy złotych. Nowocześniejsza forma liposukcji jaką jest liposukcja laserowa to koszt około sześciu tysięcy złotych za brzuch.

Lipoliza laserowa

Zabieg liposukcji brzucha metodą laserową może być praktycznie bezkrwawy, gdyż wykorzystuje się głowicę lasera. Przez niewielkie nacięcia wyprowadza się go do skóry i niszczy komórki tłuszczowe. W przeciwieństwie do tradycyjnego odsysania tłuszczu można jednorazowo usunąć wyłącznie około pół litra tłuszczu. Jest to stosunkowo mało, dlatego zabieg bierze się pod uwagę wyłącznie u osób, które są dość szczupłe. Niebagatelną zaletą takiej liposukcji brzucha jest to, iż poza usunięciem komórek tłuszczowych obkurcza się również skórę znajdującą się nad usuniętymi tkankami. W wyniku tego działania ciało jest od razu modelowane, a pacjent nie ma problemu z nadmiarami fałdów skórnych, które mogą zostać po tradycyjnej liposukcji.

Liposukcja brzucha laserem daje więcej korzyści pacjentowi niż tradycyjna metoda odsysania tłuszczu. Płynna tkanka może od razu zostać usunięta lub pozostawiona do wchłonięcia i wydalenia przez układ limfatyczny. Dodatkowo pozwala na powrót do pracy już po dwóch dniach. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż jest to rozwiązanie zarezerwowane wyłącznie dla osób nie zmagających się z ogromnym nadmiarem tkanki tłuszczowej i bardziej rzeźbi niż odchudza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here