wiosenna dieta

Gdy nadchodzi wiosna zazwyczaj każdy z nas postanawia sobie, że zmieni swoje nawyki żywieniowe, które do tej pory nie były najlepsze. Zależy nam, żeby po zimowej rutynie wróciły nam siły i radość życia. Wiosna to najlepszy czas na zmiany, oprócz swojej diety możemy również zatroszczyć się o to, żeby każdego dnia towarzyszyła nam aktywność fizyczna. Dzięki zastosowaniu się do nowych postanowień, z pewnością poczujemy się lepiej, a przy okazji zrzucimy zbędne kilogramy, które złapaliśmy zimą.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/dieta-wiosna/

Jedz warzywa i owoce

Po sezonie zimowy zazwyczaj nasz organizm potrzebuję oczyszczenia. Co to oznacza? Że przyda nam się detoks! Jego zadaniem jest oczyszczenie ciała ze wszystkich toksyn, które nas wewnętrznie zanieczyszczają. Jak zatem to zrobić? Należy sięgać po świeże owoce i warzywa, ponieważ są one bogate w witaminy i minerały. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z nich ilością na początku sezonu wiosennego, ponieważ nowalijki bardzo często są hodowane w sposób nienaturalny, w wyniku czego mogą być bogate w niezdrowe środki chemiczne.

Pij wodę!

Woda to podstawa każdej diety, dlatego bardzo ważne jest, żeby pamiętać o piciu jej odpowiedniej ilości każdego dnia. Aby nawodnić prawidłowo swój organizm, należy sięgać nie tylko po czystą wodę, ale też napary ziołowe oraz świeżo wyciskane soki owocowe. Jeżeli chodzi o wodę, starajmy się pić mineralną, ale niegazowaną. Dwutlenek węgla, który znajduje się w gazowanej wodzie bardzo często prowadzi do problemów trawiennych. Ciekawym pomysłem są również różnego rodzaju koktajle warzywno-owocowe, żeby dodatkowo z ich pomocą podkręcić spalanie tłuszczu, należy dodać imbir lub kurkumę.

Spożywaj wyłącznie pożywne produkty

Podstawą diety wiosennej powinny być także pełnoziarniste produkty, które są wartościowe. Mowa tutaj o ciemnym pieczywie, pełnoziarnistym makaronie, ryżu, orzechach, roślinach strączkowych oraz kaszach. Gdy zbliża się wiosna warto odstawić produkty obfite w tłuszcz i wybrać lżejsze alternatywy. Warto także wybierać produkty, które obfitują w białko. Należy spożywać odpowiednie ilości chudego mięsa, ryb oraz produktów mlecznych.

Pamiętaj o aktywności

Dieta to tylko połowa sukcesu, druga część to regularna aktywność fizyczna. Wraz z nadchodzącą wiosną warto wprowadzić do swojej codzienności sport, który wzmocni nasz organizm, doda nam energii oraz poprawi naszą kondycję. Gdy za oknem pojawia się coraz więcej słońca, a do tego temperatura jest w końcu przyjemna warto zacząć biegać lub jeździć na rowerze. Pamiętajmy, żeby wprowadzać aktywność fizyczną stopniowo, tak by się nie przeciążyć.

Zobacz też: http://www.latawcedmuchawce.pl/grejpfrut-jakie-wlasciwosci-zdrowotne-posiada/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here