Cena pierścionka zaręczynowego

0
2695

Będąc w szczęśliwym związku i myśląc o układaniu wspólnego życia, w pewnym momencie, decydujemy się na oświadczyny. Jeżeli mężczyzna jest z wymarzoną kobietą i chce założyć rodzinę powinien zdecydować się na ten krok. Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Najważniejszy w zaręczynach jest ten magiczny moment, który zapamięta się na całe życie. Dając pierścionek kobiecie, tak naprawdę oddajemy jej nasze serce. Każda dziewczyna marzy o tym, żeby jej mężczyzna zdobył się na ten krok, który jest zapowiedzią przyszłego ślubu. Najważniejszy jest gest, ale oczywiście chcąc wprawić w zachwyt dziewczynę, możemy zdecydować się na droższy pierścionek. Jeżeli żyjemy z kobietą i jest ona świadoma naszych zarobków, jeśli nie zarabiamy dużo – nie będzie oczekiwała ogromnego brylantu widocznego na jej palcu z kilku metrów. Najbardziej cenne są szlachetne kamienie, które wraz ze złotym pierścionkiem można kupić już za 400 zł (są to bardziej drobne pierścionki). Jednak jeśli nie mamy kredytów na głowie i możemy sobie pozwolić na oszczędność zawczasu, na pierścionek powinno się wydać około 1 tysiąca złotych, albo więcej. Im wcześniej w naszych myślach pojawi się myśl o zaręczynach, tym w dłuższym okresie czasu możemy zebrać więcej pieniędzy.

Dla przykładu, jeśli planujemy podarować pierścionek za rok, przez każdy miesiąc możemy odkładać po 100 zł, w ciągu roku suma ta, może dosięgnąć 1200 zł. Poza tym okoliczności zaręczyn też są ważne. Miejsce, czas, nastrój i pomysł. Można zabrać wybrankę w wasze wspólne miejsce i oświadczyć się bez towarzystwa innych osób. Dobrym rozwiązaniem będzie też zabranie wybranki do restauracji – na pewno będzie oczarowana. Nie można zapomnieć o odpowiednim ubiorze i kwiatach. Wzruszające wspomnienia, które będzie miała do końca życia są bezcenne. Pierścionki zaręczynowe możemy zamówić u jubilera. Przez okres bycia z kobietą, powinniśmy zauważyć jaką ona lubi biżuterię, czy bardziej ozdobną, czy delikatną – i taki też powinien być pierścionek. Klasyką jest pierścionek ze złota z brylantem, im szersza obrączka i większe oczko, tym wartość biżuterii jest większa.

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na brylant, ponieważ chcemy kupić dość duży pierścionek, brylant można zamienić na cyrkonię. Naprawdę piękne pierścionki kupimy już za tysiąc złotych, a jeśli możemy sobie pozwolić na większy wydatek, to kupno może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Pierścionek za 2 tysiące jest zdecydowanie bardziej wyróżniający się od tego za kilkaset złotych. Zamiast złota, możemy też wybrać srebro – jeśli wcześniej zorientowaliśmy się, że kobieta woli właśnie ten kruszec. Brylant jest najdroższy, ale oczko pierścionka można zastąpić innymi kamieniami. Złoty pierścionek z topazem, ma niebieskie oczko i jest bardzo indywidualnym wyborem – wybranka na pewno to doceni. Koszt takiego pierścionka zaczyna się od 600 zł. Inne popularne kamienie to: szafir, również koloru niebieskiego (ma właściwości duchowe, symbol umacniania miłości), rubin to kolor czerwony (symbol energii i optymizmu), ametyst koloru fioletowego (łagodzi stres, dba o spokój w związku) oraz szmaragd koloru zielonego – jest on kamieniem szczęśliwej miłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here