soda oczyszczona
fot. pexels.com

Soda oczyszczona to nie tylko niezbędny dodatek do wypieków, ale również świetny środek, który poprawia naszą urodę! Sodę oczyszczoną wykorzystuje się w domowych sposobach dbania o urodę już od wielu pokoleń! Sprawdź, jakie może przynieść ci efekty jej regularne stosowanie!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/soda-oczyszczona-sposob-na-piekna-skore-twarzy/

Soda oczyszczona

To środek, który ma wiele właściwości, a więc znalazł również szerokie zastosowanie w lecznictwie, kuchni, a nawet w kosmetyce i nie tylko! Soda oczyszczona jest znana jako alternatywa dla proszku do pieczenia, a także jako domowy sposób na wybielenie zębów.

To związek chemiczny wodorowęglanu sodu, a jego właściwości odkryli już mieszkańcy kolonialnej Ameryki! Piekarze wówczas zauważyli, iż ma ona właściwości fermentujące, a także wspomaga wypiek ciast, co pozwoliło jej na coraz częstsze stosowanie w kuchni.

Soda oczyszczona to środek, który jest delikatnie żrący, a więc ma właściwości czyszczące, doskonale neutralizuje kwasy, a także pochłania zapachy.

Soda oczyszczona doceniona w kosmetyce

Z sody oczyszczonej możesz zrobić domowy peeling, gdy zmieszasz ją z ulubionym żelem do mycia twarzy. Możesz również zmieszać ją z oliwą z oliwek, a wówczas stworzyć wspaniały peeling enzymatyczny w postaci pasty.

Soda oczyszczona to również naturalny antyperspirant, który można z powodzeniem stosować zamiast dezodorantów poprzez nacieranie nią ciała. Nie zawiera żadnych sztucznych substancji, a więc nie podrażni skóry nawet po goleniu!

Sodą oczyszczoną wygładzić również szorstką skórę na łokciach, a także wybielisz zęby!

Możesz również przygotować z sody oczyszczonej maseczki na twarz. Gdy zmieszasz sodę oczyszczoną wraz z cytryną, która jest bogata w witaminę C wówczas zyskasz świetną maseczkę dezynfekującą skórę oraz usuwającą nadmiar tłuszczu z niej. Naturalne kwasy oczyszczą i złuszczą skórę, a sok z cytryny również usunie przebarwienia i plamki na twarzy.

Przeczytaj też: http://mamawszpilkach.pl/jak-sie-pozbyc-skorek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here