Jak wybrać odpowiednią kołdrę

Sen stanowi jedną trzecią czasu naszego życia. Podczas snu regenerujemy swoje siły, dlatego trzeba zadbać o komfort snu. Ważny jest wybór odpowiedniej kołdry, która w zimne dni ogrzeje, a w ciepłe będzie stanowić delikatne przykrycie. Jaki rozmiar kołdry wybrać? Z jakiego materiału kołdra powinna być wykonana?

Kołdra 160 x 200 do łóżka małżeńskiego

Stojąc przed wyborem kołdry, musimy zdecydować, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Dla dwóch osób najlepszym wyborem będzie kołdra 160 x 200. Oczywiście można wybrać także większy rozmiar, jeśli śpimy na dużym łóżku na skrajnych bokach łóżka.

Dobrym rozwiązaniem jest kupno dwóch kołder. Taka opcja świetnie się sprawdzi u każdej pary, która w nocy często zmienia pozycję. Zdarza się tak, że jedna osoba przytula kołdrę do siebie, a druga śpi rozkryta. Dwie kołdry załatwią sprawę.

Kołdra wełniana czy puchowa?

Jest wiele rodzajów kołder. Jedne wykonane są z syntetycznych materiałów, a inne z naturalnych. Jednymi z chętniej wybieranymi kołdrami są kołdry puchowe. Wewnątrz znajduje się puch gęsi lub kaczy. Kołdry puchowe nie mogą być prane, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać, aby służyły nam wiele lat.

Często wybierane są także kołdry wełniane. Wypełnione są one wełną pozyskiwaną z owiec lub alpak. Wełniana kołdra posiada oprócz walorów użytkowych, także walory zdrowotne. Śpiąc pod wełnianą kołdrą, możemy uniknąć artretyzmu.

Kołdra zimowa, letnia, a może cztery pory roku?

Wybór rozmiaru oraz wypełnienia kołdry jest ważny. Czy będziemy spać pod kołdrą 160 x 200, czy pod kołdrą 200 x 200 ma znaczenie, ale ważna jest również grubość kołdry. Powinna być ona dostosowana do pory roku oraz osoby pod nią śpiącą. Każdy ma inny komfort cieplny, więc kołdra powinna być dopasowana indywidualnie.

Do wyboru mamy kołdry zimowe, letnie, podwójne lub cztery pory roku. Kołdra zimowa jak sama nazwa wskazuje, jest gruba i nadaje się na chłodne dni. Letnia jest dużo cieńsza i lżejsza. Świetnie sprawdzi się wiosną i latem lub dla osób, które nie lubią spać w cieple. Fajnym rozwiązaniem jest kołdra cztery pory roku, którą można rozdzielić w razie konieczności. Osoby lubiące ciepło i ciągle marznące powinny wybrać kołdrę duo, czyli podwójną. Nadaje się na bardzo zimne noce.

Kołdra 160 x 200 dostępna jest w ofercie Vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here