Jaka jest najlepsza metoda na przedłużanie i zagęszczanie rzęs?

Odkąd zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs stały się modne, wiele kobiet zastanawia się, która metoda będzie najlepsza. Gabinety wykonujące przedłużanie rzęs we Wrocławiu konkurują ze sobą, oferując atrakcyjne ceny i różne techniki zabiegów. Niestety nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, która technika będzie najlepsza, ponieważ wiele zależy od stanu naturalnych rzęs, wybranego rodzaju sztucznych włosków czy też oczekiwań. Aby móc znacznie bardziej przybliżyć sobie temat, warto poznać zasady każdej z metod i dobrać idealną dla siebie.

Metody na zagęszczenie oraz przedłużenie rzęs

Rozróżnia się kilka metod, dzięki którym można uzyskać piękne, długie i gęste rzęsy. Dają one różne efekty, a ich odpowiednie dobranie pozwoli zachować naturalność i podkreśli oko. Należy pamiętać, że nieprofesjonalne dobranie może wywołać efekt sztuczności, dlatego decydując się na gabinet, w którym przedłużysz rzęsy, postaw na doświadczonych stylistów.

Oto najpopularniejsze metody przedłużania i zagęszczania rzęs, które każda kobieta powinna znać:

  • Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 2:1 – to zabieg, w trakcie którego stylistka doczepi do Twojej naturalnej rzęsy dwa sztuczne włoski. W efekcie uzyskasz naturalny wygląd, wydłużysz i idealnie podkręcisz rzęsy oraz znacznie je zagęścisz. Na jedno oko zwykle przypada od 70 do nawet 120 włosków. Zabieg trwa 2-3 godziny, a klientka w trakcie jego wykonywania wygodnie leży z zamkniętymi oczami.
  • Przedłużanie i zagęszczanie metodą 3:1 – to zabieg często ukrywający się pod nazwą 3D, gdyż daje równie porównywalne efekty. W trakcie zabiegu stylistka mocuje aż trzy sztuczne rzęsy na jednej naturalnej. Efekt jest więc oszałamiający! Silne zagęszczenie oraz przedłużenie rzęs! Czas trwania zabiegu jest mniej więcej taki sam jak w przypadku poprzedniej metody, podobnie jak pozycja w trakcie zabiegu.
  • Przedłużanie i zagęszczanie metodą 4:1 – to zabieg, w którym stylistka mocuje aż cztery włoski do jednej naturalnej rzęsy. Czas trwania jest podobny jak w poprzednich metodach, tak samo, jak i pozycja wykonywania zabiegu. Efekt jest jednak bardzo obfity i nie każdej osobie będzie w nim do twarzy.

Wiele kobiet dbając o rzęsy, szuka również innych poradników odnośnie pielęgnacji i zdrowia paznokci. Silne i zdrowe paznokcie to podstawa kobiecości, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem pt.: „Zdrowe paznokcie, jak je pielęgnować?”, który zawiera wiele ciekawych porad odnośnie domowej, jak i salonowej pielęgnacji dłoni i paznokci.

Czy trwale przedłużone rzęsy można zdjąć?

Jeśli z jakiegoś powodu będziesz chciała usunąć doczepione rzęs, nigdy nie rób tego na własną rękę! Zabieg usunięcia możesz wykonać w salonie kosmetycznym, gdzie stosuje się specjalne preparaty rozpuszczające klej mocujący sztuczne włoski. W ten sposób możesz usunąć sztuczne rzęsy, nie narażając naturalnych rzęs na zniszczenie, czy utratę.

Zabiegi upiększające pozwalają podkreślić urodę lub zakryć jej mankamenty. Warto więc z nich korzystać, ale pamiętać należy o tym, by wybierać sprawdzone i profesjonalne gabinety.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here