Wymarzone auto

Czasy się zmieniają, pensje rosną, polepsza się standard życia. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup pierwszego lub kolejnego już auta.
Samochód to przede wszystkim wygoda i niezależność. Jaki by nie był, pomoże nam dostać się do pracy, domu, znajomych… Wszędzie gdzie potrzebujemy, o każdej porze dnia i nocy.
Decydując się na zakup auta, wielu z nas przegląda oferty komisów samochodowych, porównuje ceny, a także parametry samochodu.
Kobiety patrzą zdecydowanie na wygląd – auto ma być ładne i zgrabne. Najlepiej żeby nie było zbyt duże, aby łatwo się nim parkowało, jednak na tyle pojemne, aby zmieściły się tam i zakupy i fotelik dziecięcy.
Kiedy mężczyzna szuka auta dla siebie, sprawa wygląda zupełnie inaczej.
To, co jest dla niego najważniejsze, to przede wszystkim moc silnika, jego pojemność, a także stan licznika czy dodatkowe wyposażenie.
Żyje się coraz lepiej, to prawda. Ze wzrostem pensji rosną jednak ceny produktów. Coraz wyższa inflacja sprawia, że cena benzyny przekroczyła już 5 złoty za litr i wiele wskazuje na to, że na tym się nie skończy. Drogie paliwo sprawia, iż drożeje wszystko – usługi, koszty życia, podstawowe produkty spożywcze.
Coraz częściej słyszymy o kolejnej podwyżce, ludzie zaczynają strajkować, ponieważ pensje, które otrzymują przestają im wystarczać na utrzymanie.
Nic więc dziwnego, że przy wyborze auta, zarówno kobietę, jak i mężczyznę interesuje przede wszystkim informacja ile pali samochód.
Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że spalanie podane przez sprzedającego, to średnia z cyklu miejskiego i pozamiejskiego.
Jeżeli planujemy więc jeździć tylko po mieście, które w godzinach szczytu potrafi być bardzo zakorkowane, musimy liczyć się z tym, że spalanie będzie wyższe.
Warto więc zastanowić się przed kupnem, które auto będzie dla nas najbardziej ekonomiczne.
Diesel, którego spalimy nieco mniej, niż benzyny, hybryda, a może warto poszukać takiego, który ma już zainstalowaną instalację LPG.
Decyzja należy do nas.
To, ile pali samochód jest niezmiernie ważne przy wyborze auta, jednak warto zwrócić uwagę również na inne, ważne szczegóły.
Przed zakupem używanego auta, dobrze jest zabrać je do zaufanego mechanika, który oceni jego ogólny stan. Profesjonalnie wykonany przegląd pozwoli ocenić, ile naprawdę warte jest auto oraz czy trzeba będzie w nie dużo zainwestować.
Mimo, iż sprzedawca zapewnia, iż auto nie było bite, warto sprawdzić grubość lakieru na masce czy zderzakach.
Zakup samochodu to ważna decyzja, która zazwyczaj wiąże nas z pojazdem przynajmniej na kilka lat. Dobrze jest zatem zadbać, abyśmy nie kupili samochodu, który więcej czasu będzie spędzał u mechanika, niż w naszym garażu.
Najlepszą opcją jest oczywiście zakup auta prosto z salonu, z gwarancją. Mamy wtedy pewność co kupujemy. Niestety wielu z nas nie stać na auto wartości 100 tysięcy złotych, dlatego tak istotne jest, by przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży sprawdzić wszystko.
Dobre auto to skarb, niezawodne – to marzenie każdego kierowcy.
Takiego właśnie warto szukać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here