Zmiany, zmiany!

Inne | 21 października 2016 | By

W zasadzie to chyba zacznę od początku…

Z urodzenia jestem Rosjaninem, z obywatelstwa i wychowania Polakiem, ale tak naprawdę w duszy jestem Grekiem!
Kocham wszystko co greckie: filozofię, sztukę, klimat, przyrodę, krajobrazy, ale przede wszystkim jedzenie. Grecka kultura jedzenia jest połączeniem przepysznych, świeżych produktów, prostoty, prawdziwości, miłości do gotowania i dzielenia się posiłkami z rodziną i znajomymi. Wieczorne uczty przy winie, greckiej muzyce i śpiewie wypełnia wyjątkowa radość z życia. Może to strasznie naiwne w obliczu kryzysu ekonomicznego Grecji, ale właśnie ta radość z życia trzyma Greków razem.
Od dłuższego czasu mój blog przestał przynosić mi radość, stwierdziłem, że podobnie jak inne blogi kulinarne, stał się internetowym archiwum przepisów – a tego nigdy nie chciałem.
Niedawno zaprosiłem dwójkę moich znajomych na kolację w greckim stylu: pasta z oliwek, wypiekane na ich oczach chlebki pita, tzatziki, grecka sałatka z oryginalną fetą oraz pastitsio. Bawiliśmy się świetnie,  a jedzenie znikało z talerzy. Kilka dni później kolega wysłał mi mmsa: Patrz co teraz dostałem od żony do jedzenia…. A tam zdjęcie greckiej sałatki!
I znów wróciła do mnie ta radość z tworzenia i dzielenia się z innymi moją pasją.
Twardy Szparag przechodzi metamorfozę i pokaże swoje prawdziwe greckie oblicze ;)

 

Szykujcie się!

Για σας! (Gia sas!)

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

%d bloggers like this: