Telefon komórkowy bardzo przydatne urządzenie

Telefony to naprawdę bardzo zmyślne urządzenia. Można przy ich pomocy skontaktować się z kimś, kto mieszka na drugim końcu kraju i zamienić z nim kilka słów. Jeśli ktoś ma życzenie, to zamiast rozmawiać, może pisać wiadomości tekstowe, czyli popularne SMS-y. Nie są one drogie, bo jeden to wydatek około 20 groszy. Można ich wysyłać bez liku, gdyż nie ma jakichś specjalnych ograniczeń. Jedyne co nas ogranicza, to środki dostępne na karcie SIM. Gdy konto jest puste, wtedy możliwość SMS-ów i rozmów praktycznie nie istnieje. Trzeba ponownie doładować konto, by móc rozmawiać z innymi użytkownikami sieci komórkowej.

Jednak telefon to nie tylko środek komunikacji międzyludzkiej. Z jego pomocą można robić zdjęcia, nagrywać filmy lub serfować po internecie. Nawet powstał taki termin jak selfie, czyli robienie sobie zdjęć ze sławnymi osobowościami, po to, by później opublikować je na portalu społecznościowym. Oczywiście foty mogą też dotyczyć naszej skromnej osoby, lecz te ze znanymi twarzami są o wiele chętniej komentowane i podziwiane. W telefonie znajdują się też takie urządzenia jak dyktafon, kalkulator czy latarka. Są one pożyteczne na przykład podczas zakupów, gdy trzeba szybko coś policzyć, tak by nie zostać oszukanym. Kalkulator liczy szybciej od nas, więc przy większej ilości rzeczy, jest po prostu nieodzowny. Dyktafon przydaje się w szkole, bo można nim nagrać to, o czym mówił nauczyciel. Jednak zanim zacznie się nagrywać, należy zapytać go o zgodę. Z kolei latarka przydaje się, gdy nie ma światła w całym domu. Działa ona, dopóki nie rozładuje się bateria w telefonie.

I tu dochodzimy do tego, jak należy dbać o telefon. Po pierwsze nie można nim rzucać, bo to urządzenie o bardzo delikatnej konstrukcji. Po drugie niedopuszczalne jest zalanie go wodą bądź innym napojem. Jeśli tak się stanie kłopoty gwarantowane. Nawet jeśli uda się go naprawić, będzie to się wiązało ze sporymi kosztami. Po trzecie nie można wystawiać go na działanie silnych promieni słonecznych. Grozi to wybuchem baterii, bądź awarią płyty głównej. Co do samej baterii to powinno się ją ładować przynajmniej raz na tydzień, w przeciwnym wypadku ona rozładuje się i urządzenie będzie bezużyteczne.

Jakie mogą być jeszcze problemy z komórką? Po pierwsze trzeba wpisywać do niej kod PIN. Jeżeli zrobi się to niepoprawnie co najmniej trzy razy, nasz numer telefonu przestanie być aktywny. Po drugie trzeba na bieżąco usuwać niepotrzebne SMS-y. Ich nadmiar spowoduje zapchanie się skrzynki odbiorczej. To z kolei oznacza, że nie będą do nas przychodzić żadne nowe wiadomości tekstowe. Niektóre telefony mają założony simlock. To specjalna blokada, która jest stosowana na wypadek kradzieży. Jeśli ktoś będzie dzwonił z naszego telefonu, to będziemy mogli go zablokować. Jednak simlock jest też nieco uciążliwy. Gdy będziemy chcieli zmienić numer na ten z innej sieci, wtedy będziemy musieli go zdjąć. Ile kosztuje ściągnięcie simlocka? To nie jest zawrotna suma, bo to około 50 zł. Gdy się go pozbędziemy, wtedy będziemy mogli mieć numer z takiej sieci, jaką tylko chcemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here